O nas
OŚRODEK SZKOLENIA ZAWODOWEGO W RADOMIU został powołany z dniem 1 stycznia 2011 roku przez Komendanta Głównego Ochotniczych Hufców Pracy i kontynuuje zadania, tradycje oraz gwarantuje wysoką jakość szkoleń prowadzonych od 1974r przez OCSM Radom. Prowadzimy działalność szkoleniową umożliwiającą uzyskanie uprawnień operatora do obsługi wymienionych maszyn w Rozporządzeniu Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 11 stycznia 2017r. (Dz.U. z dnia 20.01.2017 r. poz. 134).
Kontrolę programową i merytoryczną nad prowadzonymi kursami pełni Sieć Badawcza Łukasiewicz – Warszawski Instytut Technologiczny. Ośrodek Szkolenia Zawodowego w Radomiu posiada potwierdzenie WIT-u, które upoważnia do prowadzenia kursów. Po pozytywnym ukończeniu szkolenia kursant zostaje dopuszczony do Egzaminu przez Państwową Komisję Egzaminacyjną.
Ośrodek Szkolenia Zawodowego w Radomiu posiada zaświadczenie o wpisie do rejestru instytucji szkoleniowych wydane przez Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie. Ośrodek wpisany jest pod numerem ewidencyjnym 2.14/00023/2011.
Główna siedziba naszego Ośrodka położona jest blisko centrum miasta gdzie dysponuje budynkiem z własną bazą noclegową, zapleczem sanitarnym i socjalnym oraz dużym parkingiem samochodowym dla przyjezdnych.
Zajęcia teoretyczne i praktyczne prowadzone są przez doświadczoną, wysoko wykwalifikowaną kadrę inżynierską z przygotowaniem merytorycznym i pedagogicznym. Wykładowcy mają wykształcenie wyższe techniczne oraz staż zawodowy związany bezpośrednio z eksploatacją i konstrukcją maszyn danej specjalności. Instruktorzy mają wykształcenie średnie, najwyższe uprawnienia w danej specjalności maszyn oraz wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć praktycznych.
Zajęcia teoretyczne prowadzone są w klimatyzowanych salach wyposażonych w modele i przekroje, części maszyn, tablice poglądowe, filmy dydaktyczne z zakresu danej specjalności oraz sprzęt audiowizualny (komputery, rzutniki multimedialne). Posiadamy łącznie 10 sal wykładowych o zróżnicowanej powierzchni mogącej pomieścić jednorazowo przeszło 240 osób. Pomieszczenia, z których korzystają uczestnicy szkolenia są przystosowane pod względem BHP, sanitarnym i ppoż. stosownie do przeznaczenia.
Zajęcia praktyczne odbywają się na placu manewrowym o pow. 1,4 ha, na którym znajdują się 3 budynki o pow. 750 m2: sala wykładowa, budynek warsztatowy oraz portiernia, stacja paliw, kontenery socjalne i maszyny do ćwiczeń praktycznych przeszło 30 typów.
Poligon ćwiczeń położony jest 5 km od budynku administracyjno-hotelowego.
Zajęcia są realizowane w kilkuosobowych zespołach i w sposób gwarantujący nabycie przez słuchacza umiejętności i nawyku bezwzględnego przestrzegania wymagań oraz przepisów BHP.
Wykorzystywany do realizacji zajęć szkoleniowych sprzęt spełnia wymogi bezpieczeństwa, zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa.
Ośrodek prowadzi również szkolenia w bazach zamiejscowych w:
BIAŁYSTOKU, OLSZTYNIE, PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM, TARNOWIE
R E F E R E N C J E
Ośrodek posiada referencje wystawione przez różne firmy, kopalnie, szkoły czy też Powiatowe Urzędy Pracy, dla których realizował szkolenia.
Dla Dyrektora i pracowników Ośrodka najważniejsze jest utrzymanie wysokiego poziomu szkolenia oraz dobra atmosfera, którą tworzy cały zespół.